19.kolo AŠK Maria Huta Gelnica – MŠK Slavoj Spišská Belá „A“ 0:6 (0:1)

Spanilá jazda našich futbalistov pokračuje.

Po troch jarných víťazstvách panuje v MŠK  pohoda. Na zápas do Márie Huty odchádzali belančania v preplnenom autobuse. Hráčov prišli podporiť aj fanúšikovia, ktorí boli vyzbrojení bubnami, vlajkami a hlavne dobrou náladou. Na ihrisku v Mária Hute belanský fanklub vytvoril svojim hráčom domáce prostredie. Od začiatku ich povzbudzoval a hnal do útoku. Belančania to vycítili a s ich  podporou  sa pustili do svojho súpera. Hrali sebavedome, dôrazne do tela  a svojho súpera vôbec nešetrili.  Omladené mužstvo z Márie Huty v dnešnom zápase na nich jednoducho nestačilo. Po kondičnej aj hernej stránke boli  oveľa lepší a rýchlejší než ich súper. Darilo sa im aj strelecky. Prvý gól padol v 26. minúte a jeho autorom bol Dunka. V druhom polčase Depta začal belanský gólostroj. Nechytateľnou delovkou ku pravej tyči zvýšil na 2:0. Tento gól naštartoval našich chlapcov k ešte väčšej streleckej aktivite. Hrali dobre a ich súper s pribúdajúcimi minútami pomaly odchádzal a pôsobil čoraz viac odovzdane. Na 3:0 zvyšoval opäť Dunka, ktorý bol v dnešnom zápase pri streleckej chuti.  V rozpätí desiatich minút sme nastrieľali domácim futbalistom ešte tri góly. V 60. minúte na 4:0 zvyšoval Pokrivčák.  Dvomi gólmi v 65. a 70. minúte strelecký disponovaný Dunka  upravil na konečných 6:0 pre MŠK Slavoj. Ani najväčší optimista by pre začiatkom jarnej časti neočakával, že belančania zo štyroch zápasov získajú dvanásť bodov. Porazili mužstvá z hornej polovice tabuľky s vysokým skóre 14:2. V nedeľu ich čaká zápas na domácom ihrisku s Hranovnicou. „Musíme však  aj naďalej ostať pri zemi a hrať si svoju hru. Verím, že sa šťastena od nás neodkloní a peknou hrou budeme tešiť náročné oko belanského diváka,“ povedal asistent trénera M. Barnáš.