V zápase s Ľubicou víťazstvo pre našich futbalistov.

MŠK Spišská Belá – TJ Tatran Ľubica 2:1 (1:1)

Zostava MŠK: Duleba, Vida, Milaňák, Čup, Heutschy, Bednár, Barnáš ©, Čarnogurský, Harakaly, Mezey, Dunka

Striedali: Džadoň, Galschneider, Zacher, Duchnitzký

Pekné, slnečné počasie a slušná futbalová návšteva na štadióne v Spišskej Belej sprevádzali derby zápas medzi domácim MSK a hosťujúcim Tatranom Ľubica.  Derby zápasy majú svoje špecifiká a zvyčajne aj vybičovanejšiu atmosféru. Tak to bolo aj v dnešnom zápase. Hráči sa navzájom poznajú, no v osobných súbojoch si nič nedarujú. Hralo sa tvrdo, za čo bolo udelených zopár žltých kariet a aj jedná červená. Úvodný gól padol v 39. minúte. Do vedenia šli hostia, keď po dlhom autovom hode sa lopta dostala ku Cehulovi a ten pohodlne otvoril skóre zápasu. Tento gól našich futbalistov nakopol k ešte väčšiemu nasadeniu a bojovnosti.  V samotnom závere polčasu po Milaňákovej centrovanej lopte skóroval hlavou Barnáš a vyrovnal na polčasových 1:1. Druhý polčas sa pre nás začal vyvýjať nepriaznivo. V 49. minúte po druhej žltej karte musel ihrisko opustiť Heutschy. Ľubica však početnú výhodu nevyužila. Naopak boli to naši futbalisti, ktorí hrali celý druhý polčas aktívnejšie. V 70. minúte Bednárov pekný pás našiel unikajúceho Harakalyho, ktorý sa rútil na bránku hostí. Vo výhodnejšej pozícií  však uvidel Dunku, ktorému nasmeroval prihrávku, ale ten ju v stopercentnej príležitosti prekopol. O päť minút si to vynahradil, keď po centri od Milaňáka hlavou upravil na konečných 2:1 pre MŠK. V dnešnom zápase sa ukázala sila celého mužstva. Chlapci bojovali až na doraz. Niektorí nastúpili na zápas so sebazaprením, pretože chceli vyhrať, čo sa im nakoniec aj podarilo. S kvalitným súperom odohrali celý druhý polčas o jedného hráča menej, no aj tak hrali aktívne a bojovne, za čo im  patrí obrovská vďaka. V dnešnom zápase všetci hráči podali bojovný výkon, ktorý musel potešiť fanúšikov, funkcionárov a samozrejme aj samotných hráčov. Ešte raz chlapci veľká vďaka a veríme, že v dobrých výkonoch budete pokračovať aj naďalej.