V Helcmanovciach bojovne a zodpovedne.

FK Slovan Helcmanovce – MŠK Slavoj Spišská Belá  0:5 (0:2)

V Helcmanovciach sa hral futbal v chladnom a daždivom počasí. Mokrý terén komplikoval mužstvám snahu o kombinačnú hru. V prvej polhodine sa hralo opatrne prevažne v strede poľa, pretože situáciu hráčom komplikoval neustály dážď. V 31. minúte hlavný rozhodca vylúčil domáceho Ferenca za stiahnutie súpera vo vyloženej gólovej príležitosti. Prvý gól padol z priameho kopu. Jeho autorom bol Alojz Dunka, ktorý strelou okolo múru prekonal domáceho brankára. V závere polčasu na 2:0 upravil polčasový výsledok Juraj Depta. V druhom polčase sa  do streleckej listiny zapísal ešte dvoma gólmi  Aloj Dunka a na svoje konto si pripísal zápasový hetrik. Posledným strelcom v zápase bol Filip Neupauer, ktorý uzavrel strelecký účet a stanovil konečný výsledok 5:0 pre MŠK. Domáci futbalisti vo viacerých prípadoch namiesto koncentrovania sa na hru plytvali silami v diskusných “súbojoch”. Tréner MŠK Miroslav Barnáš: „Tak ako v každom zápase, aj dnešnom  sme nastúpili s cieľom uspieť. V neľahkom stretnutí, keď sa hralo na ťažkom miestami až premočenom teréne, sa ťažko kombinovalo. Bol to boj medzi šestnástkami bez veľkej gólovej príležitosti na našej strane. Náš súper dokonca ani nevystrelil na našu bránu. Po tom čo sme strelili  prvý gól  z nás opadla nervozita a začali sme hrať svoju hru. Po peknej akcii sme zvýšili ešte do polčasu na 2:0. V prvých minútach druhého polčasu sa domáci ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, ale tretím gólom sme definitívne zlomili ich odpor. Ďalšími dvoma gólmi sme prikrášlili výsledok zápasu. V miestami nervóznom stretnutí a na ťažkom teréne podali chlapci bojovný a zodpovedný výkon a zaslúžene vyhrali.“

Zostava MŠK: Duleba, Vida, Milaňák ©, Jurčo, Gancarčík, Depta, Fias, Čarnogurský, Galschneider, Barnáš, Dunka   Striedali: Siska, Neupauer

Góly MŠK: Dunka 3, Depta, Neupauer