V Helcmanovciach bojovne a zodpovedne.

FK Slovan Helcmanovce – MŠK Slavoj Spišská Belá  0:5 (0:2)

 

V Helcmanovciach sa hral futbal v chladnom a daždivom počasí. Mokrý terén komplikoval mužstvám snahu o kombinačnú hru. V prvej polhodine sa hralo opatrne prevažne v strede poľa, pretože situáciu hráčom komplikoval neustály dážď. V 31. minúte hlavný rozhodca vylúčil domáceho Ferenca za stiahnutie súpera vo vyloženej gólovej príležitosti. Prvý gól padol z priameho kopu. Jeho autorom bol Alojz Dunka, ktorý strelou okolo múru prekonal domáceho brankára. V závere polčasu na 2:0 upravil polčasový výsledok Juraj Depta. V druhom polčase sa  do streleckej listiny zapísal ešte dvoma gólmi  Aloj Dunka a na svoje konto si pripísal zápasový hetrik. Posledným strelcom v zápase bol Filip Neupauer, ktorý uzavrel strelecký účet a stanovil konečný výsledok 5:0 pre MŠK. Domáci futbalisti vo viacerých prípadoch namiesto koncentrovania sa na hru plytvali silami v diskusných “súbojoch”. Tréner MŠK Miroslav Barnáš: „Tak ako v každom zápase, aj dnešnom  sme nastúpili s cieľom uspieť. V neľahkom stretnutí, keď sa hralo na ťažkom miestami až premočenom teréne, sa ťažko kombinovalo. Bol to boj medzi šestnástkami bez veľkej gólovej príležitosti na našej strane. Náš súper dokonca ani nevystrelil na našu bránu. Po tom čo sme strelili  prvý gól  z nás opadla nervozita a začali sme hrať svoju hru. Po peknej akcii sme zvýšili ešte do polčasu na 2:0. V prvých minútach druhého polčasu sa domáci ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, ale tretím gólom sme definitívne zlomili ich odpor. Ďalšími dvoma gólmi sme prikrášlili výsledok zápasu. V miestami nervóznom stretnutí a na ťažkom teréne podali chlapci bojovný a zodpovedný výkon a zaslúžene vyhrali.“

Zostava MŠK: Duleba, Vida, Milaňák ©, Jurčo, Gancarčík, Depta, Fias, Čarnogurský, Galschneider, Barnáš, Dunka   Striedali: Siska, Neupauer

Góly MŠK: Dunka 3, Depta, Neupauer 

Zaslúžená výhra nad Prakovcami.

 

MŠK Spišská Belá – FK Prakovce 4:1 (3:1)

Pekné slnečné počasie a silný vietor sprevádzali futbalistov v dnešnom zápase, v ktorom naši hráči privítali hostí z FK Prakovce. Postavenie mužstiev v tabuľke zodpovedalo aj predvádzanej hre. Od začiatku zápasu sme na ihrisku pôsobili futbalovejším dojmom. Boli sme herne iniciatívnejší a strelecky aktívnejší. Náš strelecky účet ako prvý otvoril kapitán Marek Milaňák. Peknou umiestnenou strelou prekonal hosťujúceho brankára. Do streleckej listiny sa zapísal dvoma gólmi aj Juraj Depta. Pohodlný náskok sme si pokazili v závere polčasu, keď sme nedokázali ustrážiť rýchleho Harakalyho, ktorý znížil na 1:3. V druhom polčase sme hrali proti vetru a iniciatíva bola stále na našej strane. Hrali sme s chuťou a vytvárali si gólové príležitosti, ktoré sme však nedokázali premieňať. Strelecky sa presadil iba Alojz Dunka, ktorý tvrdou strelou prestrelil hosťujúceho brankára. Škoda dvoch stopercentných tutoviek Dunku a Heutschyho v závere zápasu, po ktorých mohol byť výsledok ešte o čosi krajší. Po tomto zápase sme v tabuľke V. ligy opäť na druhom mieste. V nedeľu by sme mali potvrdiť postavenie v tabuľke naším víťazstvom nad Helcmanovcami.

Zostava MŠK: Duleba, Vida, Gancarčík, Milaňák (c), Jurčo, Depta, Fias, Čarnogurský, Džadoň, Mezey, Dunka

Striedali: Barnáš, Heutschy, Lizák

V Nálepkove sme nebodovali.

Slovan Nálepkovo – MŠK Slavoj Spišská Belá  3:1 (2:1)

Naši futbalisti pricestovali do Nálepkova v oklieštenej zostave. Trénerovi chýbali viacerí hráči základnej zostavy. Na zápas nemohli z rôznych príčin nastúpiť Milaňák, Šavel, Barnáš, Depta, Jurčo, Mezey ani Dunka. Preto tréner Barnáš musel zostavu improvizovať. Aj napriek tomu sme sa v zápase ujali vedenia my, keď po peknej kombinačnej akcií otvoril skóre Fias. Ten istý hráč mohol skórovať aj o pár minút neskôr, keď šiel sám na domáceho brankára, ktorého však neprekonal. Nedáš-dostaneš platilo aj v Nálepkove. Domácim  futbalistom sa podarilo v krátkom čase vyrovnať. Po rohovom kope sme sa nechali nachytať na prednej žrdi. Nepokryli sme protihráča a dovolili mu prekonať nášho Dulebu. V ďalšom priebehu bo zápas vyrovnaný, len škoda gólu do šatne, ktorý dostal domácich do psychickej výhody. V druhom polčase mali miernu prevahu, ale nás vo viacerých prípadoch podržal brankár Duleba. Ale predsa jedna strela ho prekonala a zápas skončil výsledkom 3:1 pre Nálepkovo. Premiéru v našom A-mužstve mal sedemnásťročný dorastenec Samuel Zednikovič, ktorý odohral dobrý zápas a svojím výkonom určite zaujal.

Zostava MŠK: Duleba, Vida ©, Gancarčík, Heutschy, Zednikovič, Džadoň, Fias, Zacher, Čarnogurský, Žmijovský. Siska

Striedali: Galschneider, Buxár, Duchnický, Gallik

Spišská Belá potvrdila úlohu favorita.

TJ Družstevník Spišské Bystré – MŠK Slavoj Spišská Belá A 0:2 (0:1)

Po dlhej zimnej prestávke sa predstavili naši futbalisti v Spišskom Bystrom, ktoré po nevydarenej jeseni v snahe zlepšiť postavenie v tabuľke, doplnilo hráčsky káder o skúsených futbalistov. No aj napriek tomu boli v dnešnom zápase do úlohy papierového favorita pasovaní naši futbalisti, ktorí túto úlohu zvládli. Počas celého zápasu mali hernú prevahu s množstvom gólových príležitostí. Už v 10. minúte sa ujali vedenie, keď autorom gólu bol Depta. Domáci sa snažili presadiť a vyrovnať stav stretnutia, no naši futbalisti hrali zodpovedne v defenzíve a súpera nepúšťali do vážnejších gólových príležitostí. V prvom polčase sme sa strelecky už nepresadili aj keď príležitostí na strelenie gólu mali Dunka aj Depta. V druhom polčase pokračovala herná prevaha našich futbalistov. Po rohovom kope tutovku spálil kapitán Milaňák. Aj domáci futbalisti mali gólové príležitosti, ale brankára Dulebu sa im prekonať nepodarilo. Úspešným strelcom nášho druhého gólu bol opäť Depta, ktorý upravil na konečných 2:0 pre naše mužstvo. Zo Spišského Bystrého sme si priviezli tri body a v tabuľke nám patrí aj naďalej druhé miesto za vedúcimi Hrabušicami.

Zostava MŠK: Duleba, Vida, Šavel, Milaňák ©, Gancarčík, Depta, Zacher, Čarnogurský, Fias, Barnáš, Dunka

Striedali: Jurčo, Džadoň, Podolinský, Čup

 

Zaslúžene víťazstvo Harichoviec.

ŠK Harichovce – MŠK  Slavoj Spišská Belá   4:1 (2:1)

Na zápas do Harichoviec prišlo naše mužstvo v oklieštenej zostave. Domáci futbalisti sa od začiatku snažili hrať dobre kombinačne a technicky. Aj napriek tomu úvod zápasu patril nám. Už v 3. minúte sme vyhrávali 1:0, keď Barnáš lobom prekonal domáceho brankára. V 15. minúte Dunka šiel sám na domácu bránu, ale  jeho strela v nej neskončila. Škoda tohto momentu, ktorý možno mohol zmeniť následný vývoj zápasu.  V 20. minúte domáci Pukluš po priamom kope spoza šestnástky  vymietol pavučinu v našej bráne. V ďalšom priebehu zápasu nám chýbala medzihra a myšlienka hlavne v strede poľa. V niektorých prípadoch sme na súpera nestačili ani kondične. V 36. minúte domáci Klein prešiel našou obranou ako nôž maslom a peknou strelou upravil polčasový výsledok na 2:1 pre domácich. V úvode druhého polčasu mali naši futbalisti dve gólové príležitosti, ktoré ostali nevyužité. To bolo, ale z našej strany všetko. Domáci futbalisti boli aktívnejší a svoju výhru prikrášlili ešte dvoma gólmi. Musíme priznať, že náš výkon v dnešnom zápase nebol adekvátny nášmu postaveniu v tabuľke. V hernom prejave mužstva ako celku chýbalo nasadenie a chuť pobiť sa o výsledok. Hrali sme nekoncentrovane a úplne inač ako v minulotýždňovom zápase.  U niektorých našich futbalistov bolo jasne vidieť kondičný deficit. Škoda, že na lavičke náhradníkov nebol žiaden hráč, ktorý by mohol zasiahnuť do zápasu, pretože na striedanie bolo viacero adeptov už v prvom polčase. Domáci futbalisti podali  kolektívne dobrý výkon a v dnešnom zápase zaslúžene vyhrali.

Nové dresy sme pokrstili víťazstvom.

Naši futbalisti vyhrali v šlágri 10. kola V. ligy PT nad Veľkou Lomnicou 3:2. Aj napriek našej úvodnej miernej prevahe sa do vedenia dostali hostia. Po chybách v obrane sme dvakrát inkasovali. V 15. minúte po rohovom kope nepokrytý Tribula hlavou otvoril skóre zápasu. O minútu po chybnej rozohrávke na našej polovici sme prehrávali už 0:2. Autorom gólu bol Baláž.  Mohli sme prehrávať aj 0:3, ale brankár Duleba nás podržal. V ďalšom priebehu prvého polčasu sme zlepšeným výkonom a bojovnosťou dokázali prekonať brankára hostí. V 45. minúte na 1:2 znížil Dunka. V druhom polčase bola iniciatíva na našej strane, ale gól stále neprichádzal. Už keď sa zdalo, že si hostia odvezú zo Spišskej Belej všetky body, prišla  89. minúta v ktorej Zacher peknou strelou prekonal hosťujúceho brankára . To nebolo ešte z našej strany všetko. V nadstavenom čase po zahratí rukou v šestnástke hostí ukázal rozhodca Dzivjak na značku pokutového kopu, ktorý chladnokrvne premenil náš kapitán Milaňák. Po konečnom hvizde rozhodcu  zavládla na štadióne MŠK ukážková eufória, ktorá už dlhšiu dobu našim futbalistom chýbala.

Zostava MŠK: Duleba, Šavel, Milaňák(c), Jurčo (Gancarčík), Vida, Zacher, Čarnogurský (Slodičák), Siska, Barnáš, Mezey,                       Dunka

V Tepličke sa body delili.

 

OŠK Teplička  – MŠK Spišská Belá „A“    1 : 1  (1 : 1)          

Gól MŠK: Dunka

 

Zostava MŠK : Duleba, Vida, Milaňák ©, Šavel, Gancarčík, Zacher, Čarnogurský,   Dunka, Mezey, Slodičák, Barnáš  Striedali : Džadoň, Čup
Po vyrovnanom prvom polčase, čo sa týka hry aj výsledku sme sa v druhom polčase podstatne zlepšili. No aj napriek zlepšenej hre a množstve gólových príležitostí, sme v Tepličke nevyhrali. Nedokázali sme využiť čisté šance a prekonať domáceho brankára, ktorý si aj so šťastím  v druhom polčase udržal čisté konto.

Gólová nádielka pre hostí z Helcmanoviec.

MŠK Slavoj Spišská Belá – FK Slovan Helcmanovce 7:2  (1:0)

 

Naši futbalisti už tradične po zlepšenom výkone v druhom polčase rozstrieľali hostí z Helcmanoviec a vyhrali presvedčivo 7:2. Na svoje konto si pripísali tri body a po šiestom kole im v tabuľke patrí druhá priečka za vedúcimi Hrabušicami.  V nedeľu odohrajú zápas na ihrisku v Tepličke.

Góly MŠK : Mezey 2, Dunka, Barnáš, Siska, Duleba (11m), vlastný

Zostava MŠK: Duleba, Vida, Gancarčík, Milaňák ©, Šavel, Zacher, Čarnogurský, Slodičák, Heutschy, Dunka, Siska   Striedali: Mezey, Džadoň, Žmijovský, Barnáš

 

Vydarený vstup do novej sezóny.

V úvodnom kole nového súťažného ročníka naši futbalisti vyhrali nad TJ Slovan Smižany 4:1. V horúcom až tropickom počasí podali všetci zodpovedný a bojovný výkon a na svoje konto si pripísali prvé tri body. Strelecky sa darilo útočnému tandemu Mezey – Dunka. Prvý gól zaznamenal Mezey po centrovanej lopte od Šavela. Hostia po chybe v našej obrane síce vyrovnali na 1:1, ale strelecky sa už viac nepresadili. Po strele Dunku sme sa do vedenia dostali opäť my. V prvom polčasu už ďalší gól nepadol a tak hráči odchádzali z horúceho trávnika s polčasovým výsledkom 2:1. V druhom polčase naši futbalisti pokračovali v dobrom výkone. Húževnatý Čarnogurský získal loptu v strede poľa a jeho presnú prihrávku zužitkoval Mezey, ktorý  zvýšil už na 3:1 pre MŠK. Záverečný gól zápasu strelil Dunka a upravil skóre na konečných 4:1 pre našich futbalistov. Veľká vďaka chlapci a klobúk dole za dnešný výkon, ktorý ste podali aj napriek veľkej horúčave !

Zostava MSK : Duleba, Šavel, Milaňák, Jurčo, Heutschy, Čarnogurský, Čup, Slodičák, Zacher, Dunka, Mezey                       Striedal : Andráš J.

V Spišskej Belej poriadna gólová žatva.

 

MŠK Spišská Belá – Družstevník Spišské Bystré 9:3 (6:1)

V slnečnom až tropickom počasí videli diváci na ihrisku v Spišskej Belej nevídanú gólovú žatvu. Naši futbalisti v poslednom zápase sezóny 2014/2015 nasúkali Spišskému Bystrému deväť gólov a dôstojne sa rozlúčili s vydarenou sezónou.

Góly MŠK : Dunka 4, Mezey 2, Milaňák z 11m, Heutschy, Čup

Zostava MŠK : Duleba, Gancarčík, Milaňák, Jurčo, Vida, Čup, Čarnogurský, Barnáš, Heutschy, Mezey, Dunka                Striedali : Galschneider, Slodičák, Marhefka