V Smižanoch plný bodový zásah.

Smižany – Spišská Belá A 2:3 (1:2)

V dnešnom zápase sme potrebovali vyhrať a pretrhnúť streleckú smolu. Domáci futbalisti nám chceli v tom zabrániť. Začali aktívnejšie mali zopár streleckých pokusov, ale náš brankár nás podržal. Postupne herná prevaha prechádzala na našu stranu. Z úvodného gólu sme sa tešili v 20. minúte. Úspešným strelcom bol Dunka, ktorého strelecký projektil prekonal domáceho brankára. Hernú pohodu v našom mužstve na chvíľku schladil domáci Dofek, ktorý využil zaváhanie nášho brankára a vyrovnal na 1:1. Ale aj naďalej sme boli  iniciatívnejším mužstvom. V 30. minúte sa do listiny strelcov zapísal Zacher, ktorý upravil polčasový výsledok na 2:1. Ten mohol byť aj vyšší, keby Bednárová umiestnená strela neskončila na brvne, Dunkov samostatný nájazd bol úspešný a aj jeho strela neopečiatkovala žrď. Aj v druhom polčase sme hrali dobre, len nám chýbalo zakončenie. Po Džadoňovom lobe sa lopta odrazila od brvna na brankovú čiaru a po peknom centri od Džadoňa, Mezey zaváhal pri gólovom zakončení. Skóre zápasu sa menilo v 70. minúte. Autorom nášho tretieho gólu bol Mezey, ktorý tečoval Harakalyho strelu. V závere zápasu sa podarilo domácim skorigovať stav zápasu na konečných 2:3.  V dnešnom zápase naši futbalisti podali zodpovedný, bojovný a hlavne kolektívny výkon za čo im patrí poďakovanie.

Zostava MŠK: Duleba, Čup, Milaňák, Zacher, Vida, Bednár, Depta, Džadoň(Barnáš), Harakaly(Žmijovský),

Dunka, Mezey(Hudaček)

Hranovnica si odviezla tri body

Spišská Belá A – Hranovnica  0:2 (0:0)

Zostava MŠK: Duleba(Hudaček), Čup, Milaňák, Jurčo, Zacher, Bednár, Depta, Džadoň, Barnáš(Harakaly), Dunka, Mezey(Podolinský)

Ani v druhom zápase sme sa nezapísali do streleckej listiny a strelecké suchoty v našom mužstve pokračujú aj naďalej. Vyrovnaný zápas s minimom gólových príležitosti napokon lepšie zvládli hostia z Hranovnice. O svojom víťazstve rozhodli až v samotnom závere zápasu. V 83. minúte sa ujali vedenia a v nadstavenom čase pri našej snahe o vyrovnanie využili nepozornosť v našej obrane a zvýšili na konečných 2:0. Po domácej prehre sme v tabuľke klesli na 7. miesto. V nasledujúcom kole sa predstavíme  v Smižanoch, kde by sme mohli pretrhnúť streleckú smolu a uhrať dobrý výsledok.

V zostave až štyria oslávenci

MŠK Spišská Belá – FK Veľká Lomnica  4:2 (2:0)

Od úvodných minút bola v derby zápase prevaha na našej strane. Hrali sme zodpovedne v defenzíve a snažili sa streliť čo najskôr úvodný gól. Podarilo sa nám to v 16. minúte keď po peknej akcii otvoril skóre zápasu Alojz Dunka. Do konca prvého polčasu sme zaznamenali ešte jeden gól, ktorého strelcom bol Matej Bednár. Aj na začiatku druhého polčasu bola iniciatíva na našej strane z ktorej pramenil náš tretí gól z kopačky Alojza Dunku. Potom, ale prišiel úsek hry, keď sme svojou nedostatočnou koncentráciou postavili na nohy svojho súpera a dovolili mu v krátkom čase dvakrát skórovať. V týchto chvíľach sa zápas zdramatizoval a začalo sa na ihrisku aj iskriť. Ale po peknom góle zo štandardnej situácie, ktorého autorom bol Marek Barnáš sme si víťazstvo poistili a dotiahli zápas do víťazného konca. V dnešnom zápase v našom mužstve sme mali až štyroch oslávencoch Mateja Bednára, Mariána Harakalyho, Tonka Čupa a Miroslava Jurča, ktorým k ich narodeninám prajeme hlavne pevne  zdravie a veľa športových úspechov.

Zostava MŠK: Duleba, Čup, Milaňák, Zacher, Fias, Barnáš, Čarnogurský, Bednár, Džadoň, Dunka, Harakaly   Striedali: Depta, Jurčo

Góly MŠK: Dunka 2, Bednár, Barnáš

Vysoká výhra našich futbalistov.

MŠK Spišská Belá – TJ Kluknava 7:0 (4:0)

V domácom zápase si naši futbalisti urobili  z Kluknavy trhací kalendár.  Hostia boli celý zápas  v hlbokej defenzíve. Tempo a štýl hry udávali naši futbalisti, ktorí strelecký účet otvorili v 20. minúte. Autorom úvodného gólu bol Mezey a na 2:0 zvyšoval Bednár. Do konca polčasu si to, táto dvojica zopakovala. Do kabín sa odchádzalo za stavu 4:0 pre našich futbalistov. V druhom polčase sa ku svojim spoluhráčom “dvojgólovým strelcom“ pridal  Dunka. Do listiny strelcov sa zapísal aj brankár Duleba, ktorý po faule na Harakalyho v šestnástke hostí rutinérsky premenil pokutový kop. Naši futbalisti rozstrieľali svojho súpera z Kluknavy 7:0. V nedeľu privítame na našom štadióne FK Veľkú Lomnicu.

Zostava MŠK: Duleba, Čup, Zacher, Milaňák, Fias, Čarnogurský, Bednár, Džadoň, Barnáš, Mezey Dunka      Striedali: Harakaly, Jurčo

Góly MŠK: Mezey 2, Bednár 2, Dunka 2, Duleba

Penaltový rozstrel zvládli lepšie Lipany.

Naši futbalisti podali proti druholigovému ŠK Odeva Lipany zodpovedný a hlavne bojovný výkon. Aj keď súper bol možno technickejším a herne vyspelejším mužstvom, naši futbalisti svojím nasadením a dôrazom v defenzíve, dokázali eliminovať jeho iniciatívu a neumožnili mu dostať nás pod výraznejší tlak. V riadnom hracom čase zápas nemal víťaza a o postupujúcom napokon rozhodli pokutové kopy, v ktorých boli úspešnejší hostia z Lipian. Naši chlapci boli v dnešnom zápase, len o malý krôčik k postupu do ďalšieho kola a za to im patrí obrovská pochvala.

Zostava MŠK: Duleba, Vida, Milaňák, Fias, Zacher, Čarnogurský, Bednár, Barnáš, Džadoň, Dunka, Mezey

Striedali: Harakaly, Čup, Siska

Gól MŠK : Harakaly

V Harichovciach sa body delili.

ŠK Harichovce – MŠK Spišská Belá A  2:2  (0:1)

V Harichovciach sa body delili.
Bol to vyrovnaný zápas s množstvom gólových príležitostí na jednej aj druhej strane. Naši futbalisti sa ujali vedenia v 42. minúte, keď po ľavom krídle zaútočil rýchlonohý Džadoň a jeho prudký center si domáci futbalisti nešťastne vrazili do vlastnej bránky. V samotnom závere polčasu mal ešte tutovku Harakaly, ale jeho strela minula bránku domácich. V úvode druhého polčasu sme zvyšovali na 2:0. Opäť to bol dnes dobre hrajúci Džadoň. Jeho strela z ľavej strany prekvapila domáce gólmana a prepadla mu ponad ruky. Zdalo sa, že zápas budeme mať pod kontrolou, no domáci zvýšili aktivitu a viac krát nám poriadne podkúrili. V 57. minúte sa im podarilo znížiť na 1:2 a vývoj zápasu sa poriadne zdramatizoval. V týchto chvíľach sa iniciatívnejší domáci futbalisti snažili zápas vyrovnať. Napokon v 87. minúte zo štandardnej situácie sa im to podarilo. Aj keď naši futbalisti boli v dnešnom zápase blízko k víťazstvu, podľa priebehu hry možno konštatovať, že remíza bola spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ihrisku.

Zostava MŠK: Duleba, Čup, Milaňák, Fias, Zacher, Barnáš, Bednár, Čarnogurský, Harakaly, Dunka, Mezey

Striedali: Džadoň, Vida, Siska

Góly MŠK: vlastný(Urban), Džadoň

Zmena termínu domáceho zápasu s FK Poprad B !

Ovládol Poprad B strach o výsledok zápasu v Spišskej Belej ?

Ako vieme termín domácich zápasov nášho A-čka je sobota o 17.00 hod. Zápas s Popradom B však budeme musieť odohrať v termíne, ktorý nám určila ŠTK. Termín zápasu je 1. september o 17.00 hod. Bolo to podľa opatrenia ŠTK  zmysle SP, alebo zo strachu a obavy Popradu B o výsledok zápasu ? V sobotu hrá totiž jeho A-mužstvo a tak by na zápas do Spišskej Belej nemohli  prísť “Popradskí ligisti.“ Klub, ktorý má širokú hráčsku základňu, najvyššie ambície sa v zápase so Spišskou Belou nedokáže zaobísť bez “ligových hráčov?“

V Spišských Vlachoch nemastný-neslaný výkon.

MŠK Spišské Vlachy – MŠK Spišská Belá  2:1 (0:0)

Zápas sa odohrával v horúcom letnom počasí, ktoré ovplyvňovalo aj tempo hry. Hralo sa  obojstranne opatrne, väčšinou medzi šestnástkami s minimom gólových príležitostí. Domáci futbalisti sa snažili dlhými nakopávanými loptami prekvapiť našu obranu. My naopak sme sa viackrát pokúšali o rýchle brejky, ktoré ale u postranného rozhodcu Béreša nemali šancu na úspech. Jeho zastávka zdvihnutá v pravý čas zastavila naše sľubne sa rozvíjajúce príležitosti. Polčas skončil bezgólovou remízou. Aj v druhom polčase to nebol oku lahodiaci futbal. Chýbal pohyb, presnejšia rozohrávka a viazla kombinácia. Aj strelecká efektivita bola veľmi nízka. Úvodný gól domáci strelili v 61. minúte z ofsajdovej pozície. Na 2:0 zvyšovali po rýchlej rozohrávke a prekvapením našej defenzívy. V 72. minúte po rohovom kope sme znížili na 1:2. Autorom nášho gólu bol Milaňák. V nervóznom závere zápasu sme sa pokúšali o vyrovnanie, ale gól sa nám streliť už nepodarilo.

Zostava MŠK: Duleba, Vida, Jurčo, Milaňák, Zacher, Čarnogurský, Bednár, Siska©, Džadoň, Harakaly, Mezey

Striedali: Barnáš, Čup

V zápase s Ľubicou víťazstvo pre našich futbalistov.

MŠK Spišská Belá – TJ Tatran Ľubica 2:1 (1:1)

Zostava MŠK: Duleba, Vida, Milaňák, Čup, Heutschy, Bednár, Barnáš ©, Čarnogurský, Harakaly, Mezey, Dunka

Striedali: Džadoň, Galschneider, Zacher, Duchnitzký

Pekné, slnečné počasie a slušná futbalová návšteva na štadióne v Spišskej Belej sprevádzali derby zápas medzi domácim MSK a hosťujúcim Tatranom Ľubica.  Derby zápasy majú svoje špecifiká a zvyčajne aj vybičovanejšiu atmosféru. Tak to bolo aj v dnešnom zápase. Hráči sa navzájom poznajú, no v osobných súbojoch si nič nedarujú. Hralo sa tvrdo, za čo bolo udelených zopár žltých kariet a aj jedná červená. Úvodný gól padol v 39. minúte. Do vedenia šli hostia, keď po dlhom autovom hode sa lopta dostala ku Cehulovi a ten pohodlne otvoril skóre zápasu. Tento gól našich futbalistov nakopol k ešte väčšiemu nasadeniu a bojovnosti.  V samotnom závere polčasu po Milaňákovej centrovanej lopte skóroval hlavou Barnáš a vyrovnal na polčasových 1:1. Druhý polčas sa pre nás začal vyvýjať nepriaznivo. V 49. minúte po druhej žltej karte musel ihrisko opustiť Heutschy. Ľubica však početnú výhodu nevyužila. Naopak boli to naši futbalisti, ktorí hrali celý druhý polčas aktívnejšie. V 70. minúte Bednárov pekný pás našiel unikajúceho Harakalyho, ktorý sa rútil na bránku hostí. Vo výhodnejšej pozícií  však uvidel Dunku, ktorému nasmeroval prihrávku, ale ten ju v stopercentnej príležitosti prekopol. O päť minút si to vynahradil, keď po centri od Milaňáka hlavou upravil na konečných 2:1 pre MŠK. V dnešnom zápase sa ukázala sila celého mužstva. Chlapci bojovali až na doraz. Niektorí nastúpili na zápas so sebazaprením, pretože chceli vyhrať, čo sa im nakoniec aj podarilo. S kvalitným súperom odohrali celý druhý polčas o jedného hráča menej, no aj tak hrali aktívne a bojovne, za čo im  patrí obrovská vďaka. V dnešnom zápase všetci hráči podali bojovný výkon, ktorý musel potešiť fanúšikov, funkcionárov a samozrejme aj samotných hráčov. Ešte raz chlapci veľká vďaka a veríme, že v dobrých výkonoch budete pokračovať aj naďalej.

V Helcmanovciach úroda gólov..

FK Slovan Helcmanovce – MŠK Slavoj Spišská Belá 3:5 (1:1)

Góly MŠK: Vida, Mezey, Milaňák, (vlastný), Dunka

Zostava MŠK: Duleba, Vida, Čup, Milaňák, Jurčo, Bednár, Čarnogurský, Barnáš, Depta, Mezey, Dunka Striedal: Harakaly

Zápas v Helcmanovciach skončil víťazstvom pre našich futbalistov. Už v 6. minúte sme vyhrávali 1:0 po peknej gólovej hlavičke Vidu. Domácim futbalistom sa v krátkom čase podarilo vyrovnať na 1:1. Herne sme mali navrch my, ale v prvom polčase už gól nepadol. V úvode druhého polčasu poslal Dunka kolmý pás na Mezeya  a ten zvýšil na 2:1. V tejto chvíli sa zdalo, že o zápase je rozhodnuté, no domácim sa podarilo vyrovnať aj po druhý krát. Využili našu nepozornosť v defenzíve a upravili stav zápasu na 2:2. V 65. minúte v šestnástke domácich po faule na Harakalyho premenil s prehľadom pokutový kop Milaňák. O pár minút sa stav zápasu menil opäť. Po centri Barnáša si domáci futbalisti strelili vlastný gól a my sme vyhrávali už 4:2. Avšak kurióznym gólom sa podarilo domácim ešte znížiť na 3:4. V závere zápasu Dunka spečatil naše víťazstvo a upravil skóre pre nás na konečných  5:3. Výsledok zápasu určite nezodpovedal dianiu na ihrisku. Počas celého stretnutia sme mali jasne hernú prevahu s množstvom gólových príležitostí. No naša defenzíva si v dnešnom zápase vybrala slabší deň a umožnila domácim futbalistom z minima príležitostí streliť až tri góly. V ďalšom kole sa naši futbalisti predstavia na domácom ihrisku s nováčikom súťaže TJ Tatran Ľubica.